Yatak Odanız İçin 10 Harika Fikir

Yatak odası dekorasyonları çok önemlidir, burada kullanılan dekorların seni rahatlatacak, huzur verecek şekilde olması gerekir. Sadece bedenin değil, aynı zamanda ruhun da dinlendirildiği yatak odasının doğru bir şekilde dekore edilmesi gerekir. Bu oda, sadece uyumak amaçlı kullanılmaz; sana ait olan ve senin özgürlüklerinin yaşanacağı bir bölümdür. Bu noktada dikkat etmen gereken birkaç husus vardır.

  • Yatak odan işlevsel olmalıdır

Bu odayı sadece uyumak amaçlı kullanmamalı, aksine kendine özel aktiviteleri yapabileceğin bir yer olmalıdır. Yani sana ait olan araç ve gereçlerin bir kısmının burada olması gerekir. Bu aşamada odanın doğru dekore edilmiş olması büyük önem taşır. Yatak odan öyle bir dekore edilmelidir ki, içine gerek kitaplığın gerekse çalışma masan sığmalıdır.

  • Şık olmadır

Sana ait olan bu odanın şık olması gerek senin kendini içinde mutlu hissetmen gerekse odana gelen birinin sana ve odana hayran kalmasını sağlayacaktır. Şıklık ve zarafet her zaman için olumlu sonuçlar vermektedir, fazlaca vakit geçirdiğin bu bölümde de farkı göreceksin.

  • En ideal yatak başını seçmelisin

Seçeceğin yatak başı, odanın genel görüntüsünü değiştirecektir. Bu sebep ile bu konu üzerinde durmalı ve senin tarzını yansıtan bir yatak başı seçmelisin. Aynı zamanda yatak başının rahat ve konforlu olmasına da özen göstermende yarar vardır.

  • Beyazın getireceği ferahlığı kullanmalısın

Beyazın duru güzelliği, yatak odanda huzur bulanı sağlayacaktır. Yatak odana ayrı bir ferahlık katacak olan beyaz rengi, odanın ana hatlarında kullanmanı öneririz. Bu sayede içini huzur ile dolduracak bir yatak odasına sahip olmuş olacaksın.

  • Tavan arasında bir yatak odasına ne dersin?

Tavan araları gizemli ve kalabalıklardan uzaktır. Aynı zamanda buradaki odalar, farklı tasarımlara sahip olmak zorundadır. Kalabalıklardan uzak, huzur dolu bir yatak odanın olmasını istiyorsan, bu fikri değerlendirmelisin. Yapacağın yeni eklemeler ile burası, klişelerden uzak bir yatak odası haline gelebilir.

  • Odanın genel görüntüsüne uyan bir perde seçmelisin

Perdeler, odaların tamamlayıcı ürünleridir. Perde seçimi yaparken odanın ana ürünlerine uyum sağlayan gerek renk gerekse desen açısından odana uyum sağlayacak ve dikkat çekmeyecek bir perde kullanmalısın.

  • Sana mutluluk veren bir gardırobun olmalı

İçinde kıyafetlerinin bulunacağı gardırobuna her baktığında için açılmalı ve gardırobun sana mutluluk vermelidir. Bu sebep ile hoş ve şık görünümlü bir gardırop seçmelisin. Onu açıp içinden kıyafet alırken kendini özel hissetmelisin.

  • Şık bir avizeye ne dersin?

Yatak odana asacağın şık bir avize, odanın genel görüntüsünü tamamen değiştirecektir. Hem gündüzleri hem de geceleri zaman geçireceğin bu odayı, özel bir avize ile aydınlatmalısın. Şık bir avize, şek bir yatak odasına sahip olduğunun bir göstergesidir.

  • Yatak odanda ilgi alanından parçalar bulundurmalısın

Yatak odan, sadece sana ait olan bir bölümdür. Bu sebep ile bu odada mutlaka senden ve senin tarzından bir şeyler olmalıdır. Odana bir kişi girdiğinde, odanın senin olduğunu bu sana ait parçalardan kolay bir şekilde anlayabilmelidir. Böylelikle en çok vakit geçirdiğin yerlerden biri olan yatak odan, bir bakıma senin kişiliğini yansıtan bir bölüm olacaktır.

  • Hobilerin için bir bölüm yapmalısın

Bu odanın varlığının tek amacı uyku olmamalıdır. Hobilerini yapabileceğin bir bölümü bu odada hazırlayarak, bu odayı daha çok benimseyebilirsin. Bu sayede yatak odanda daha çok mutlu olacak ve oranın sana ait bir mekan olduğunu daha çok hissedeceksin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir