Makyajın püf noktaları

Sizlere makyajınızı daha güzel, doğal ve dayanıklı olması için küçük sırlar vereceğim. Her bakımlı kadının istediğini de bu olsa gerek, zor anlarında yetişen pratik çözümler. Hem akılda kalacak hem de ulaşmanızın kolay olduğu malzemelerle başlayalım işe. Çantalarımızdan hiç eksiltmediğimiz, bitince hemen yerine yenilerini aldığımız basit ve yumuşak dokunuşlara yardımcı olan kremden bahsedeceğim.

Krem kullanmanın faydaları:

Makyajınıza başlamadan önce yüzünüzün daha doğal ve canlı durması için yüz kremi sürüp iyice yedirin. Ayrıca temizlerken de size rahatlık olacaktır. Ardından teninize uygun olan fondöteni sürüp makyajınızı yapabilirsiniz. Göz makyajınızı yaparken göz kalemizi fazla koyu çektiyseniz eğer silme derdine girmeyin. Kulak çubuğuna biraz krem sürüp fazla olan bölgeyi azaltın. Ya da fazla gelen makyajınızı bu şekilde yayabilirsiniz. Ruj sürdüğünüzde genelde dişlerimize bulaştığı gözümüze çarpar. Hem rahatsızlık verici oluyor hem de tedirginlik yaratıyor. Bunun için de ruj sürmeden önce ön dişlerinize az miktarda vazelin ya da krem sürüp ovuşturun. Sonrasına rahatlıkla rujunuzu sürebilirsiniz. Tırnağınızın içine kötü gözükmesine sebep olan bir şey mi girmiş? Çıkartmak için uğraşsanız da çıkmıyor mu? Pratik çözüm tırnağınızın içine bir miktar krem sürüp birkaç saniye bekleyin. Sonrasında rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Yorgunluk, uykusuzluk ya da göz altınızda hiç geçmeyen koyuluklar varsa ve size rahatsızlık veriyorsa gözaltı kapatıcısı ile kremi karıştırıp parmak uçlarınızla göz çevrenize uygulayın. Kapatıcınızın yoğunluğunu alıp rahatlıkla sürmenizi sağlayacaktır. Göz kaleminiz, farınız ya da eyelinerınız mı akıyor? Göz makyajınızı uyguladıktan sonra göz çevrenize bir miktar kremi ellerinizde ovuşturup sürün. Artık dayanıklı makyaja sahipsiniz. Makyajınızın akma derdi olmadan kolaylık temizleyebilirsiniz. Göz çevrenizden başlayarak hafif bir şekilde kremle ovup pamukla siliniz. Kremle temizleme işlemi bittikten sonra makyaj temizleme suyunu kullanın.

Şimdi de sizlere basit makyaj tüyolarını sunmak istiyorum.

Zinde ve enerjik görünmek istiyorsanız farınızı açık renk ve pırıltılı seçmelisiniz. Esmer tenlisiniz fakat yüzünüzde açık renkli lekeler var. Pudranızı kayısı renkli seçmenizi tavsiye ederiz. Allık olarak da şeftali tonlarını tercih ediniz ki yüzünüzdeki farklı renkleri rahat kapatıp doğal görünüme ulaşmanızı sağlar. Göz farında trend renkler gri, mavi ve yeşil. Bunlar gözlerin parlak görünmesini sağlıyor. Kaş ile göz kapağı arasında biraz beyaz far sürüp, aşağıya doğru yayın. Bu uygulama bakışların daha anlamlı olmasını sağlayacaktır. Dudaklarınızın dolgun görünmesini istiyorsanız alt ve üst dudağınızın ortasına açık renkli parlatıcı sürün. Koyu renkli ruj sürdüğünüzde taşma ve temizlerken yayılma sıkıntıları oluyor. Bunun olmaması için ruj sürmeden önce dudaklarınıza mat pudra sürün. Ardından rujunuzu sürün hem kolay sürülecek hem de daha kalıcı olduğunu fark edeceksiniz. Farınızın kalıcı olmasını istiyorsanız fondöten sürün. Göz kaleminizi asla gözlerinizin içine sürmeyin. Bu olduğundan küçük gözükmesine neden olur. Gözlerinizi iri göstermek istiyorsanız da kalemini kirpiklerinize doğru çekin. Bakımlı günler dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir