Doğru Moda için 8 Adım

Sonbahar mevsimi yeni bir sezonun başlangıcıdır. Bu mevsimde yapacağımız seçimler hem doğru bir kombin yapmamızı hem de bütün bir sezona yetecek parçalara sahip olmamızı hem de yaza yatırım yapmamızı sağlayacak. 2015 sonbahar kış sezonunda 70 ‘ lerin hakimiyeti ön plana çıkıyor.

1-Ayakkabı seçimi bütün kombini etkileyen önemli bir parçadır.Yüksek topuklu ayakkabılar her ne kadar giydiğiniz kıyafete şıklık katsa da, düz ayakkabıların rahatlığı vazgeçilmez bir unsurdur. Bunların tam ortasında bir ayakkabı tercihiniz var ise, yani hem rahat olayım hem de şık görünsün diyorsanız mid-heel ayakkabılara bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu ayakkabılarına kendilerine has bir şıklığı, romantikliği ve aynı zamanda rahatlığı ile ön plana çıkmaktadır. Üstelik canlı renk ve ışıltısıyla daha kadınsı bir görüntüye sahipler. Mini elbiselerin, mini etek ve blazer ceket kombinlerinin, kısa pantolonların altına çok yakışacağını düşünüyoruz.

2- Sonbahar ve kış sezonunun en gözde seçimlerinden biri de paltolarımız. Paltolar raflarda yerini aldı ama bu sezon eskisi gibi sadece koyu renkler bulunmuyor. Artık gardrobumuza palto seçimi yaparken renk ve desenlerden mahrum kalmayacağız. Farklı renk ve iri desenli paltolarınızı rahatlıklıkla kombinleyebilirsiniz. Tabi ki firmaların koyu renklerden vazgeçemeyenler için de düz renk paltoları da bulunuyor.

3- Bu sezonun temel amaçlarından biri de rahat, cool ve bohem görünmek. Siz de bu görünümden hoşlanıyorsanız oversize parçaları değerlendirmelisiniz. Çünkü uzun zamandır her sezonun hit parçası olmaya devam ediyor. 2015 Sonbahar da oversize parçalar daha da güçlenerek karşımıza çıktı. Oversize bir kazakla kalem eteğin ciddi havasını yumuşatabilirsiniz.

4- Gardrobumuzda yapacağımız seçimlerle hazırladığımız kombinlerimizin havasını tamamen değiştirecek takılarınızı tercih ederken, bohem ve cool stilinden vazgeçmemek gerekiyor. Kendini belli eden stilde, sade ama ön plana çıkan tasarımların mutlaka takı kutunuzda yer almasını tavsiye ediyoruz. Takılarınız sizi anlatan rahat parçalar olmalı.

5- 2015 sonbahar kış sezonunda çantalarımız küçültüyoruz. Büyük çantalarımız bir müddet bizi dolabımızın arka raflarında beklesin. Çünkü bu sezon orta boy ve uzun saplı çantalar renkli halleri ile daha göze çarpıyor. Çantaların küçülmesi sizi büyük bir yükten de kurtarıyor çünkü çantamıza attığımız fazla eşyaları gözden geçiyoruz. Bu derli toplu küçük hacimli çantalar her kombinde havalı görünüyor.

6- Bu sezon kışı renkli geçiriyoruz. Kış aylarında sürekli giydiğimiz koyu renkleri, siyah ve lacivertleri çıkarıp artık renkleniyoruz. Dışarısı buz gibi olsa da giyeceğiz renkli tonlar bizi ve içimizi ısıtacak. Farklı renk tonlarında, farklı kulvarlarda renkleri karıştırmaktan korkmayın. Size hangi renkler iyi geliyorsa üzerinize o renkleri giyin ve içinizdeki enerji ile renkleri taşıyın. Paltolarınız gibi büyük parçalarda ve takı ve çanta gibi daha küçük detaylarda da renk seçeneklerinizi geniş tutun.

7- 70 ‘ lerin öne çıktığı bu sezon o döneme imza atan ispanyol paça pantalonların yıldızı parlıyor. İspanyol paça pantalonların avantajı bacaklarını olduğundan uzun ve zarif gösteriyor. Bu pantalonların için de daha cool ve zarif görüneceğiz kesin. İspanyol paça pantolanların altına dolgu yada kalın topuklu ayakkabılar doğru bir seçim olacaktır.

8- Gece kıyafetlerini günlük kıyafetlerinizle kullanmaya ne dersiniz? Çünkü gece gündüz, kışlık yazlık ayrımı dolaplarımızda kalmadı. Çok abartılı bir eteğinizi basic üstlerle tamamlayıp günlük kombinlerinize ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir