Doğru Kıyafet Seçiminin Önemi

Soğuk havaların ortaya çıkması ile evlerimizde farklı seçeneklerdeki ceketlerimiz yerlerini almaya başladı. Havanın gidişatına göre ince veya kalın birini tercih edip dışarı çıkabiliyoruz. İşte tam da bu mevsimde giyebileceğimiz imitasyon shearling ceketler. Bu ceketler artık deri ceketlerin içerisine dikilen hayvan derisi görünümünden çıkıyor ve tüm ceketi kapsayan örgü ceket görünümü veriyor.  Soğuk havalardan sizi koruyacak ve farklı seçenekleri ile her tarza uyum sağlayacak bu yılın trend ceketleri.

2020 sonbahar kış sezonunda 70 ‘ li yılların esintisini, hemen hemen her parçada görüyoruz. Bu nedenle pantolonlar da İspanyol  paça öne çıktığı gibi örgü pantolonlar da ön planda görünüyor. İspanyol paça ve örgü pantolonun birleşmesi ise tamam bizi 70 li yıllara götürecek. Bu tarz pantolonlarınızı süet ayakkabılarla tamamlayın. Pantolonlarınızdaki diğer seçenek ise, militer tarz yüksek belli pantolonlar hem kolejli bir hava yaratacak hem de genç bir görünüm kazandıracak. Yüksek bel pantolonlarınızı maskülen bir görünüm elde etmek için loafer ayakkabılar ile kombinleyebilirsiniz.

İspanyol paça pantolonlarının karşımıza çıkan diğer yapısı kısa oluşları. 70’ li yılların İspanyol paça Pantolonları bu sezon hem uzun hem de kısa olarak karşımıza çıkıyor. Culotte pantolonlar diz altı ile ayak bileği arasında bir paça uzunluğuna sahip. İspanyol paça olması sebebi ile hafifi pantolon etek görünümü veriyor. Clotte pantolonlarınızı bileğinizi tamamen kapatan botlar ile tamamlayın.

Her zaman pantolon giymeyi tercih etmeyiz elbise ve eteklerde vazgeçilmezimiz. Özellikle ofis ortamında bizi hem rahat ettiriyor hem de şık gösteriyor. Kolsuz elbiselerinizi ince triko bir kazakla tamamlayabilirsiniz. Eğer ofisiniz yada gideceğiniz yer çok sıcak olacaksa, kolsuz elbisenizin üzerine ince triko bir hırka alarak da farklı bir tarz oluşturabilirsiniz. Böylelikle ortamın sıcaklığına göre hırkanızı çıkarıp sadece elbiseniz ile kalabilirsiniz. Elbise yada eteğinizi bu sezon öne çıkan süet çizmeler ile birleştirin.

Hem eteklerle hem pantolonlar ile giyebileceğimiz kaşmir kazaklar da bu sezonun öne çıkan parçalarından. Kışın temel ihtiyaçlarımızdan biridir örgü kaşmir kazaklar. Bu sezon farklı desenleri karşımıza çıkıyor. Desenli olanları düz renk bir gömlekle, düz olanları desenli bir gömlekle tamamlayın. Militer pantolonlarda kaşmir kazaklarla çok şık duracaktır.

Çok soğuk günlerin vazgeçilmez parçası kabanlarımızda raflarda yerini aldı. Bu sezon kabanlar uzadı. Kabanların uzaması elbise, etek, pantolon, çizme ve bot her parça ile uyum sağlayacak gibi görünüyor. Özellikle uzun pantolonlar altından görünen İspanyol paça pantolonlar fark yaratacak gibi. Culotte pantolonlarınızı tamamladığınız bileği kapatan botların üzerine giyeceğiniz midi-coat kabanlar tam bir bütünlük sağlayacaktır.

Bol enerjili keyifli günler….

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir